ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK’ Ü ANMA TÖRENİ 29 EKİM ORTAOKULU’ NDA DÜZENLENDİ.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76’ncı yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı.
10 KASIM ATATÜRK’ Ü ANMA TÖRENİ 29 EKİM ORTAOKULU’ NDA DÜZENLENDİ.

          Bu yıl  10 Kasım Atatürk’ ün Ölüm Yıldönümü Töreni 29 Ekim Ortaokulu’ nda  yapıldı. Törene Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak Belediye Başkan Vekili Erdal Ak,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, daire amirleri, vatandaşlar,  öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

          Saat 09.05´te saygı duruşunda bulunulması ve  İstiklâl Marşı”nın söylenmesi ile başlayan tören, okulun hazırladığı program, şiirler ve oratoryo gösterisiyle devam etti. Öğrenci korosunun seslendirdiği türküler izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Programda bir konuşma yapan Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya: “Türk ulusu olarak 21. Yüzyılın en büyük liderini yetiştirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Atatürk tüm dünyada kurtuluş mücadelesi veren uluslara örnek oluyor, ilham veriyor. Yurtta ve dünyada barışı her zaman ön planda tutan felsefesiyle tüm dünyaya örnek olmuştur” dedi.

 

       

 

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.