ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

13 EKİM ANKARA'NIN BAŞKENT OLUŞU

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL'in   "13 Ekim Ankara'nın Başkent Oluşu " nun 96. Yıl Dönümü   münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajı
13 EKİM ANKARA'NIN BAŞKENT OLUŞU

 

İstiklal Savaşımızın karargâhı, Millî Mücadelenin sevk ve idare merkezi olan Ankara'mızın, başkent ilan edilişinin 96. yıl dönümünü kutlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Bağımsızlık mücadelemizde stratejik kararların alınmasına ve Cumhuriyet'e uzanan yolda temel kurumların kuruluşuna ev sahipliği yapan Ankara, milletimizin mukadderatının şekillendiği önemli bir karargâh olmuştur.

Vatan topraklarının işgal girişimine karşı, büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürülen mücadele boyunca tarihi bir misyon yüklenen Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu, gelişmesi ve ilerlemesinde de önemli kararların alındığı bir şehir olarak, bugün bizleri gururlandıran, sayılı dünya başkentleri arasında yer alan marka bir şehir haline gelmiştir.'

Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olma onurunu layıkıyla taşıyan Ankara'mız, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleriyle 2023 hedeflerine ulaşılmasında da öncü rolünü sürdürerek, geleceğe güvenle yürümeye devam etmektedir. Bugün, 2023'lere, 2053'lere daha umutlu, daha onurlu yürüyebiliyorsak; geçmişte Kurtuluş Savaşında gösterdiğimiz dirayet ve üstün cesaret, tarih boyunca gösterdiğimiz milli birlik ve beraberlik ile inançlı duruş sayesindedir. Yüce Allah'ım şehitlerimizden, gazilerimizden, bütün Ankaralılardan razı olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bu anlamlı günde, Ankara'mızın başkent oluşunda büyük bir paya sahip olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Suriye'nin kuzeyinde PKK/ YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı " Barış Pınarı Harekâtı" nda şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimiz ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Duamız odur ki! Yüce Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin.

                                                                                                Mustafa ÖZEL Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.