ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI.

          Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde bir program düzenledi. 
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI.

          Halkoyunları ve şiirlerle renklenen programda stajyerliği kalkmış 85 öğretmen de yemin ederek asaletini aldı. Programa Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
       

          Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sevgi Çiçeklerimiz Öğretmenler” adlı resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğretmenlerin karakterimizin oluşmasında en az ailemiz kadar etkili olduğunu dile getiren Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç; “Sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız” dedi. Türkiye’nin aydınlık geleceklere taşınmasında öğretmenlerin payının büyük olduğunu dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz. Sizler aydınlık Türkiye için canla başla çalışıyorsunuz. Mesleğiniz size büyük sorumluluklar yüklüyor” dedi.                

Emekliye ayrılan öğretmenlere hizmet şeref belgesi verildi.
         

          Programda ayrıca bu yıl Mamak’ta emekliye ayrılan 25 öğretmene de hizmet şeref belgeleri verildi. Emekliye ayrılan öğretmenler adına bir konuşma yapan Edebiyat Öğretmeni Nuray Ulaş yıllarını bu mesleğe adamış öğretmenlerin duygularına tercüman oldu. Programda Suzan Gönç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibinin hazırlamış olduğu Van Yöresi oyunları sahnelendi.                          

          Program sonunda bütün öğretmenlere gül dağıtılarak resim sergisi açıldı. 

 

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.