ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yıl dönümü, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi´nde kutlandı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi´nde yapılan ve Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programı, Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç, Mamak Belediye Başkan Vekili Ali Aydın, İlçe Millî Eğitim Müdür Vekili Mehmet Kaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, 900 öğrenci ve davetlilerin katılımıyla kutlandı.

            Program, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın söylenilmesinin ardından, Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Müdürü Sırma Nilhan Yeles ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Kaya’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla başladı. Programda şiirler okunmasının yanı sıra “Cumhuriyet” konulu bir oratoryo ile bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Programdan sonra ise “Cumhuriyet ve Ankara” adlı resim sergisinin açılışı yapıldı ve sergi katılımcılar tarafından ziyaret edildi.Karaman´ da yaşanan maden kazası nedeniyle kutlama programında yer almasına rağmen Suzan Mehmet Gönç Lisesi Halk Oyunu Ekibi tarafından hazırlanan Van Yöresi Halk Oyunu Gösterisi yapılmadı.

 

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.