ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 101. Yılı Resim, Şiir ve Mektup Yarışmasının Dereceleri Belli Oldu

Çanakkale Zaferinin 101. Yılı Resim, Şiir ve Mektup Yarışmasının Dereceleri Belli Oldu

´´Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferinin 101.yılını kutlama ´´ etkinlikleri kapsamında Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ilçe genelindeki özel/resmi ilkokul, ortaokul, liseler arası şiir,resim; liseler arası mektup yazma yarışması düzenlenmiştir. 

Gelen eserler arasında ilçe kültür komisyonunca yapılan değerlendirme ile aşağıda öğrencinin adı, soyadı, okulu, sınıfı, eserin adı belirtilen eserler ilk üç dereceye girmiştir.

 

ŞİİR KATEGORİSİNDE

 

İlkokullarda

            Fatih Sultan Mehmet  ilkokulu,  3-C sınıfından Mustafa AĞÖREN isimli öğrenci “ Türkün Gururu Çanakkale” adlı eseriyle birinci,

            Şehit Öğretmen Nesrin Ünügür İlkokulu,  4-B sınıfından Ezgi Nur KARADENİZ isimli öğrenci “ Çanakkale Zaferi” adlı eseriyle ikinci,

            Selçuklu  İlkokulu, 4-H  sınıfından Belinay COŞKUN isimli öğrenci “Çanakkale Geçilmez” adlı eseriyle üçüncü olmuştur.

 

 

Ortaokullarda

            Mamak Ortaokulu, 8-D sınıfından Aleyna KARTAL isimli öğrenci “ Şehit Kanıyla Yazılan Destan” adlı eseriyle birinci,

            Bahtiyar Vahapzade Ortaokulu, 6-B sınıfından Rumeysa ŞAHİN isimli öğrenci “ Ay Yıldızlı Taç” adlı eseriyle ikinci,

            Nedim İnal Ortaokulu, 5-C sınıfından Şeyma DURUK isimli öğrenci “ Ey Canım Çanakkale” adlı eseriyle üçüncü olmuştur.

 

 

Ortaöğretim (Lise)

            Suzan Mehmet Gönç Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi,  12-A sınıfından Ali YILMAZ isimli öğrenci “ Vatan Uğruna” adlı eseriyle birinci,

            Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi, 10-A sınıfından Bilal AKKAŞ isimli öğrenci “ Uyan Mehmedim” adlı eseriyle ikinci,

            Yavuz Sultan Anadolu Lisesi,  11-D sınıfından Hatice Ceren BULUT  isimli öğrenci “ Ah Çanakkale” adlı eseriyle üçüncü olmuştur.

 

 

 

MEKTUP KATEGORİSİ

Liselerarası Mektup Yazma

            Suzan Mehmet Gönç Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi, 11-BD sınıfından Zümre KORUMAZ isimli öğrenci birinci,

            Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 11-D sınıfından Anılcan Kaplan ÖZKAN isimli öğrenci ikinci,

            Hurin Yavuzalp Anadolu Lisesi, 10-A sınıfından Mahmut İsmail DEMİRCİ isimli öğrenci üçücü olmuştur.

 

RESİM KATEGORİSİ

 

İLKOKULLARDA

            ERGENEKON İLKOKULU 4/G sınıfından   BEYZA SAKINÇ isimli öğrenci birinci,

            EMİNE RASİM İLKOKULU 4/B sınıfından TUANA ECEMSU BOZKURT isimli öğrenci ikinci,

            ZAFER İLKOKULU 2/B sınıfından FATMA ZEHRA KORUMAZ  isimli öğrenci üçüncü olmuştur.

 

ORTAOKULLARDA                      

               60.YIL ORTAOKULU 8/A sınıfından DİCLE HOŞ isimli öğrenci birinci,

               SİBEL İSMET ÇATIK ORTAOKULUNDAN ÖYKÜ UĞUR isimli öğrenci ikinci,

              ŞEHİTLİK ORTAOKULU 6/A sınıfından TOLGA HİKMET KARAOĞLU isimli öğrenci üçüncü olmuştur.

 

ORTAÖĞRETİMLERDE

             BATTALGAZİ MESLEKİ VE TEKNIK ANADOLU LİSESİ 9/O sınıfından SARUHAN KILAVUZ birinci

             EGE ANADOLU LİSESİ 10/D sınıfından KARYA KÜLCÜOĞLU ikinci

             SUZAN MEHMET GÖNÇ MESLEKİ VE TEKNIK ANADOLU LİSESİNDEN YAĞMUR BAYSAL üçüncü olmuştur.

 

Katılan bütün okullarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyor dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

18 Mart 2016 tarihinde Çanakkale Şehitlerini Anma Programında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edilecektir.

 

 

 

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.