ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"EFENDİLER, YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDECEĞİZ"

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa ÖZEL'in Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı


Bugün millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından 29 Ekim 1923´te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96'ncı kuruluş yıldönümüdür. Millet olarak hep birlikte bu coşkuyu yürekten paylaşıyoruz.

27-10-2019

Cumhuriyetimizin 96 yıllık şanlı tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. Cumhuriyetimizi, Aziz Atatürk'ün veciz bir şekilde ifade ettiği "muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma" mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetimizin işte bu seviyeye ulaşmış olmasından duyulan rahatsızlık vardır. 1919'da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923'te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, bugün karşılaştığımız sıkıntıları da o günkü ruhla el ele, omuz omuza birlik olarak milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bu toprakları bir kez daha bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi minnetle, şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum.

Cumhurun egemenliğini esas alan, 96 yılını geride bırakan cumhuriyetimizin nice yıllarını coşkuyla ve huzurla yaşamak dileğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

 Mustafa ÖZEL

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.