ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE ÇOCUK MECLİSİ SEÇİMLERİMİZİ YAPTIK

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Yönergesi kapsamında İlçe Meclis Temsilcisi Seçimi Cebeci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu´ nda yapıldı.  
İLÇE ÇOCUK MECLİSİ SEÇİMLERİMİZİ YAPTIK

          Seçme ve seçilme, oy kullanma, katılımcı olma, demokrasiyi içselleştirme ve ve demokratik liderliği benimseyebilme gibi becerileri kazandırmak, eşitlik ilkesine önem vermek ve geliştirmek,çoğulculuk, katılımcılılık, başkalarının düşüncelerine önem vererek hak ve özgürlüklerine saygı gösterme amacıyla Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Yönergesi kapsamında yapılan İlçe Meclis Temsilcisi Seçimi sonuçlandı.

          Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı´ nın okunmasıyla başlayan seçimlere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Kaya´ nın açılış konuşması ve akabinde temsilci konuşmalarıyla devam edildi. Mamak ilçesindeki okulların temsilcilerinin oy verdiği seçimlerde Demokrasi Ortaokulu´ ndan Ezgi Nur Çalışkan oylamalar Mamak İlçesi Öğrenci Temsilcisi olmaya hak kazandı.

 

             

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.