T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ANKARA - MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  İyilik Günlüğü Projesi
İyilik Günlüğü Projesi Yayın tarihi: 03.05.2013 - 15:38 - Görüntülenme Sayısı: 1036

TESED İyilik Günlüğü Projesi Ödül Töreni

Türkiye Eğitim ve Sevgi Derneği (TESED) Mamak Şubesi tarafından düzenlenen İyilik Günlüğü Projesi´nde dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı. 4 ve 5. sınıflardan 5 bin öğrencinin katıldığı proje ile öğrenciler iyilik yapmayı ve günlük tutmayı öğrendi.

Mamak Necmeddin Erbakan Kültür Merkezi´nde düzenlenen ödül törenine Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem ve Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürü, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Yarışma jürisi tarafından 1 ay süren değerlendirmenin ardından Mamak Batuhan Ortaokulu´ndan Eda İnanç birinci, aynı okuldan Emine Çakıroğlu ikinci, yine aynı okuldan Ayça Gündüz üçüncü oldu. Mamak Alper Tunga İlköğretim Okulu´ndan Döne Nur Eroğlu dördüncü oldu.


Sınıf kategorisinde ise Çubuk Ş.P.Üst. Muharrem Kaleli İlkokulu 4/C sınıfı adına öğretmen Ayşe Uğur Özdemir birinci oldu. Mamak Ayşe Zeki Sayan İlkokulu 4/B sınıfı adına öğretmeni Hülya Ayhan ikinci, Mamak Batuhan Ortaokulu 5/B sınıfı adına öğretmen Ekrem Özkılıç üçüncü, Yenimahalle Yunus Emre İlkokulu 4/C sınıfı adına öğretmen Sadık Karahan dördüncü oldu.

TESED Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Tomruk, programın açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilerin bir aylık süre içerisinde yaptıkları İyilikleri Günlükleri´ne yazdıklarını ifade etti. Tomruk, projeye öğrencilerin katılımın çok iyi olduğunu belirterek, günlüklerde öğrencilerin masumiyeti ve şefkatinin kendilerini çok şaşırttığını belirtti. Tomruk, projenin ilkokul 3 ve 4. sınıflarda serbest etkinlik olarak yer alması için bakanlığa hazırladıkları raporu sunacaklarını ifade etti. Tomruk, dernek olarak Mamak Efendimizi Okuyor isimli başka bir projelerinin olduğunu da hatırlattı.

 

tesedtesedtesedtesed