ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILAY HAFTASI KUTLAMASI YAPILDI

Kızılay´ ın kuruluşunun 146. yılı Prof. Dr. Ragıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ nde düzenlenen törenle kutlandı.
KIZILAY HAFTASI KUTLAMASI YAPILDI

        Pro. Dr.Ragıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program; Kızılay Mamak Şube Başkanı Metin Veziroğlu, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Seven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, İlçe Şube Müdürlerimiz, Akdere Mahallesi Muhtarı Nizam Açıkgöz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

        Pro. Dr.Ragıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu´ nda gerçekleştirilen törende saygı duruşu ve İstiklâl Marşı´ nın ardından günün anlam ve önemine ilişkin olarak Okul Müdürü Zübeyde Başdoğan, Kızılay Mamak Şube Başkanı Metin Veziroğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya konuşma yaptılar. Programda okunan şiirlerin ardından Kızılay´ ın önemi ve yaptığı çalışmaları anlatan Kısa film gösterimi yapıldı. Ayrıca programdan sonra Kızılay tarafından "Kızılay ve İlk Yardım"  konulu bir eğitim verildi. Program çerçevesinde okulun bahçesinde isteyen kişilerin kan bağışı yapabilmesi için kan bağışı aracı, saat 13:00 ile 17:00 saatleri arasında, hazır bulunduruldu.

 

        

 

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.