ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak İlçe Kaymakamımız Sayın Ertuğrul Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Rahmi Güney "Genç Girişimciler Garajda" Projesinin Ödüllerini Verdi

Gazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi ve Bilişim Garaj Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR tarafından yürütülen ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nünde ortak olduğu ‘’Genç Girişimciler Garajda Projesi’’ ile İlkokul kategorisinde 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin, ortaokul kategorisinde ise 5. 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin katıldığı dünyanın ilk kodlama ve 3D tasarım/üretim yarışması yapılmıştır.   İlçemizden 7 okulumuzun ve 21 öğrencimizden katıldığı tasarım yarışmasında üçer kişilik ekipler oluşturulmuş ve her bir ekip öncelikle bilisimgarajakademisi.com online öğrenme platformundan ücretsiz olarak kodlama (Scratch) ve 3D tasarım (Tinkercad) eğitimlerini tamamlamışlardır.Yaklaşık bir ay süren eğitimin ardından  24 Mayıs Pazar günü Ankara Congresium’da toplamda 52 okul ve 170 öğrencinin katılımıyla 2 saat süren bir yarışma yapılmıştır. Yarışma sonunda İlçemiz okullarından Sibel İsmet Çatık Ortaokulu ‘’3D TASARIM’’ dalında birinci olarak laptop kazanmış, ‘’KODLAMA’’ dalında ise  ilçemiz okullarından Yahya Kemal Ortaokulu, jüri özel ödülünü kazanarak yine laptopla ödüllendirilmişlerdir.  Öğrencilerimize ödüllerini Kaymakamımız Sayın Ertuğrul Kılıç ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney düzenlenen törenle vermişlerdir.
Mamak İlçe Kaymakamımız Sayın Ertuğrul Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Rahmi Güney

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.