ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100.Yılımız Kutlu, Egemenliğimiz Sonsuz Olsun

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa ÖZEL'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  kutlama mesajı
100.Yılımız Kutlu, Egemenliğimiz Sonsuz Olsun

Sevgili Çocuklar,

23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, meclisimizde alınan kararlar ve yürütülen Kurtuluş Savaşı neticesinde kazandığımız zafer ile Türk milletinin inancı, azmi, milli benliği ve yenilmez gücü tüm Dünyaya son kez ispat edilmiştir.

Bu gün, kurulduğu günden bu yana ne şartlarda olursa olsun "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" düsturundan bir adım geri atmayan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin doğduğu günün 100. yılıdır.

Bu ülkenin teminatı, bu vatanın geleceğine ait anahtarların sahipleri Sevgili Çocuklar,

22-04-2020Bu yıl tüm Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle bayramınızı meydanlarda coşku ile kutlayamamanın burukluğunu hep beraber yaşamaktayız. Ancak hiçbir şey bizim bu manevi duyguyu hissetmemize ve nerde olursak olalım bayramımızı kutlamamıza engel olamayacak biliyorum.

Sizlerin, Türkiye'yi bugünkü seviyeye getiren atalarımızın yürüdüğü yollardan yürüyeceğinize, bayrağımızın sonsuza kadar yaşaması için çaba sarf edeceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza, bilimin ve teknolojinin gelişmesine katkı sağlayacağınıza, dürüst, ilkeli ve çalışkan olacağınıza inancımız tamdır.

 

Bu duygularla, 23 Nisan'ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm devlet büyüklerimizi, bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Evlerinde bu anlamlı günü sevinçle karşılayan evlatlarımızla birlikte bütün Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. Yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 Tüm çocuklarımızı özlemle öpüyorum.

Mustafa ÖZEL

Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.