ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

101 YILLIK İNANÇ VE GURURLA

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa ÖZEL'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı 
101 YILLIK İNANÇ VE GURURLA

Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve Milli Mücadelenin başladığı tarihtir.
Vatanın huzurunun ve geleceğinin, genç nesillerin azmine, zekasına, anlayışına, çalışkanlığına ve enerjisine bağlı olduğu o günlerde daha iyi anlaşılmıştır.

Sevgili Gençler,

İçinde bulunduğumuz salgın, savaş, terör saldırıları, krizler, mülteci sorunuyla dolu bir Dünyaya rağmen sizler gençliğinizin verdiği enerji ve umutla daima önünüze bakmalı, bilime gönül vererek her zamankinden daha fazla çalışmalı, yılmadan gayret göstermeli, çok yönlü düşünmeli ve düşündüklerinizi üretmeyi başaran, insanları seven, kimseyi ötekileştirmeyen, şiddetten uzak, çevresini koruyan, sevgi ve saygı dolu insanlar olmalısınız. Karanlık ve kötü günleri yeniden yaşamamak, ülkemizi daha iyi yerlere getirmek adına gençlere değer vererek, onları ahlaklı, çalışkan, vatansever, kişilikli, özverili, iradeli ve duyarlı bireyler olarak yetiştirmek bizim en büyük hedefimizdir.

Bu inanç ve umut ile geleceğimizin emanetçileri gençlerimizin ve yüce milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutlar, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

 

                                                Mustafa ÖZEL

                                Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.