ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“15 TEMMUZ DESTANI” KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLANDIRILDI…

“15 TEMMUZ DESTANI” KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLANDIRILDI…

 

Tarihin altın sayfaları arasına kaydedilen demokrasi aşkımız, milli birlik beraberliğimiz ve vatan sevgimizle yazılan, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Türkiye geneli Liseler arası “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferi Destanı” konulu kompozisyon yazma yarışmasının final değerlendirmesi 28 Aralık 2016 Çarşamba günü yapıldı.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ömer ÖZKAN ve Doç. Dr. İhsan KALENDEROĞLU’nun başkanlığında oluşturulan 9 kişilik jürinin eserleri titizlikle değerlendirmeleri sonucu derecelerimiz belli oldu.

Türkiye Geneli Liseler Arası yapılan “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferi Destanı” konulu kompozisyon yazma yarışmasında birbirinden değerli eserler yarıştı. Dereceye girecek eserleri tespit etmekte oldukça zorlandıklarını belirten değerlendirme jürisi başkanı Prof. Dr. Ömer ÖZKAN, yarışmaya katılan öğrencileri canı gönülden kutladığını, eserleri içerik, dil ve şekil yönünden oldukça zengin bulduğunu ifade etti.

Değerlendirme sonucuna göre ilk dört dereceyi alan eser sahipleri, kompozisyon başlıkları ve illeri şöyledir:

1.       Özel Konum Fen Lisesi, Aziz ALKAN, “Marmaris’ten Havalanan Yusufçuk”, MANİSA

2.       Bülbül Hatun Kız İmam Hatip Lisesi, Zeynep Hare BAŞ, “Firdevs’in Yolcuları”, AMASYA

3.       Asfa Ferda Fen Lisesi,  Ayşenur ATEŞ, “Şah Mat: 15 Temmuz”, ANKARA

4.       Bursa Anadolu Kız Lisesi, Büşra SARIKAYA, “Kara Sevda”, BURSA

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi GÜNEY: “Öğrencilerimize yeteneklerini gösterme imkanı sağlayan bu yarışma vesilesiyle dereceye girenleri tebrik ediyor, hem yarışmaya katılan öğrencilerimize hem de seçici kurula teşekkür ediyorum." dedi. Yarışmamızda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirleyeceği tarihte düzenlenecek olan bir törenle verilecektir.

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.