ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Protokol İmzalandı

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Protokol İmzalandı

Protokolde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı'nın yükümlülükleri; ilçemizde görev yapan yönetici öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarında akademisyen desteği sağlamak ve ilçemiz öğrencilerinin fakülteyi tanıması konusunda desteklemek şeklinde karara bağlandı. İlçemizin yükümlülükleri ise; fakültenin bilimsel çalışmalarında ihtiyaç duyduğu saha, ögrenci ve öğretmen ihtiyacını sağlamak olarak belirlendi. Protokol Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ergin DURSUN ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa ÖZEL'in imzaları ile yürürlüğe girdi.   Protokol sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL, üniversiteler ile imzalanan protokollerin ilçemizdeki eğitim kurumlarının kurumsal kapasitelerini ve öğrencilerimizin üniversiteye olan ilgisini artırdığını dile getirdi.   Protokolün eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.24-12-201924-12-201924-12-201924-12-2019   

Mamak'ta Bilim Yolculuğunun Meraklı Öğrencileri Böcek Şenlik Okulundaydı

Geleceğin doğaseverlerini, bilim insanlarını, sanatçılarını, edebiyatçılarını, tasarımcılarını ve mühendislerini yetiştirmek için çocuklarda doğa eğitiminin önemi yadsınamaz. Bugün öğrencilerimiz doğa eğitimlerinin önemli bir parçası olan ve biyolojik çeşitliliğin göstergesi olarak değerlendirilen böceklerin dünyasını keşfe çıktılar.

Yerküremizde yaşayan tanımlanmış bir buçuk milyon hayvan türünden bir milyonunu böceklerin oluşturduğunu, ayrıca böceklerin bilimde, sanatta, tasarımda, edebiyatta sınırsız bir yakıt olarak kullanılabileceğini öğrenen öğrencilerimiz, böcekleri tanımak ve onları korumak için birbirinden eğlenceli etkinlikler yaptılar. Etkinlik sonunda ise belgelerini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergin Dursun ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Özel'in ellerinden aldılar.

 24-12-201924-12-201924-12-201924-12-2019

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.