ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan SELÇUK Öğrencilerimizin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Millî Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı yarıyıl tatiline girilmesi dolayısıyla ilçemiz Zeki Tartaç İlkokulu'ndaki karne dağıtım törenine katıldı.
Bakan SELÇUK Öğrencilerimizin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilçemiz Zeki Tartaç İlkokulu'nda öğrencilere karne dağıttı. "Çocukların ders dışı hayatını da zenginleştirmek için elimizden geleni yapalım karne üzerinden baskı kurmayalım "dedi.

Tatilde ne yapmak istediğini sorduğu öğrencilerden "Kitap okuyacağım, oynayacağım, ders çalışacağım" yanıtlarını alan Selçuk, 'Yarı Yıl Tatiline Hoş geldin' el rehberini dağıttığı çocuklardan buradaki görevleri yapmalarını istedi. Selçuk, rehberde yoğurt mayalamak, ev temizliğine yardım etmek, Türkiye haritası çizmek, kravat bağlamak gibi etkinlikler bulunduğunu söyledi. Eğitim Takvimi'ni öğrencilere gösteren Selçuk, şöyle konuştu: "Bu takvimde güzel sözler, oyunlar, ailenizle birlikte yapacağınız bilimsel çalışmalar var. Bunu her gün koparıyorsunuz ve öğretmeninizle birlikte etkinlikleri yapıyorsunuz. Bunlardan sizin evinize de göndereceğiz. Tüm Türkiye'deki arkadaşlarınız bunu kullanabilecek. Önemli olan sadece karneler ve notlar değil, önemli olan çalışmayı sevmek, öğrenmekten zevk almak ve kitap okumaktan hoşlanmak."

Törende Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'a Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu ve diğer bakanlık bürokratları eşlik etti.

Programın ardından tatil zilini çalan Bakan Selçuk, öğretmenlerle bir süre sohbet etti, daha sonra okul bahçesine İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel ile birlikte fidan dikti.

 

Son Dakika Haber Videosu İçin Tıklayınız

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.