ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ "Empower Me" (Beni Güçlendir) Projemiz Başlıyor!

Müdürlüğümüz çatısı altındaki tüm özel eğitim kurumlarına Avrupa boyutunda katkılar sunacak harika bir proje başlıyor!
Erasmus+

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Özel Eğitim alanındaki Avrupa ağına katkı sağlayan Erasmus+ projemiz "Empower Me" ("Beni Güçlendir) 14 Kasım 2022 tarihinde yapılan çevrimiçi toplantı ile başlamıştır. Müdürlüğümüz adına irtibat kişisi Mürüvvet SANAL ve Strateji Geliştirme ve Ar-Ge'den sorumlu Şube Müdürümüz Sn.Hayrettin YILMAZ katılım sağlamışlardır. Projenin tam adı "Empower Me - Exchanging Good Practices and Extending Method Pools in European Special Schools to Strengthen Self-Confidence of Students with Learning Disabilities" (Beni Güçlendir- Öğrenmede Özel gereksinimli Öğrencilerin Özgüvenlerini Destekleyen İyi Uygulamaların Özel Eğitim Okulları arasında Paylaşımı ve Geliştirilmesi) olup ilçemiz özel eğitim vizyonuna Avrupa boyutunda katkı sağlaması beklenmektedir. Proje koordinatörü Almanya'nın Berlin Şehrinde bulunan ve özel eğitim çalışmaları yürütmekte olan BÜRO BLAU isimli kuruluştur.

Müdürlüğümüzün yanı sıra projemizin ortakları şöyledir: Slovenya'nın Maribor kentinde özel eğitim alanında yayınlar üreten Drustvo Jasa, Slovakya'nın Kosice Kentinde bir özel eğitim okulu olan Spojená Skola, Almanya Berlin'de özel eğitim okulu olan Nibelungen, Schule İstanbul Kadıköy Rehberlik Araştırma Merkezi ve İzmir Yaşar Özel Egitim Okulu'dur.

Projemizin müdürlüğümüz çatısı altındaki tüm özel eğitim kurumlarına Avrupa boyutunda katkılar sunabilmesi ve bu etkilerin proje sonrasında da devam edebilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Projemizin verimli olması ve tüm özel çocuklarımız için güzellikler getirmesi dileğiyle...

 

16-11-202216-11-202216-11-2022

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.