ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa ÖZEL'in 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Bayrakla dertleşen, toprakla birleşen, can verip devleşen birileri var!
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa ÖZEL'in 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz; aziz vatanın şehidi, millî iradenin şahidi, şanlı yiğitlerin yazdığı bir Türkiye destanıdır.14-07-2020

Asırlar evveline kök salmış bir ağacın ebediyen çiçeklenecek dalı, sıcak bir temmuzun yağmuru, karanlık gecenin şafağıdır.

Otuz gülle vatanı gülistan yapan Ömer Halisdemir'dir 15 Temmuz. Bir an tereddüt etmeden şehadete yürüyen, ihaneti alnının ortasından vuran, uğruna can verdiği mübarek toprağın koynunda uyuyan...

Ömrünün baharında solan çiçekler, annesinin karnında yetim kalan bebekler, ömrüne şehadeti ilikleyen kahraman babalar, gözlerden yaş yerine akan gurur, yüreklerden silinmeyecek izdir.

Babasıyla omuz omuza vurulup düşen Abdullah ve Çanakkale'deki on beşliler misali nice evlattır 15 Temmuz.

Lise diplomasını alacak çağda kısmetine şehadetname düşenlerin, gençliğe inancımızı bir kez daha tazeleyenlerin, şehit oğlu şehitlerin hikayesidir. Tekbirlere karışan selaların, meydanlara akan eşlerin, anaların, demir süngüleri ezen demir yumrukların, ihanetin karşısında duran imanın adıdır 15 Temmuz.

Sabaha kadar yorulmayanların, önce kardeşinin yarasını saranların, günlerce meydanlarda vatan nöbeti tutanların, topyekün bir milletin diriliş destanıdır.

Bu şanlı destanın 4.yılında, vatanımızı can ve kanlarıyla müşerref kılan tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, şehitlerimize rahmetler diliyorum, ruhları şad olsun.

Mustafa ÖZEL

Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.