ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAMAK İLÇE MEM ERASMUS+ KA102 PROJESİ HİBE ALMAYA HAK KAZANDI

Mamak İlçe MEM "Avrupa'da Erken Okuryazarlık Stajı" Projesi ile Erasmus+ KA102 alanında Ankara'da hibe almaya hak kazanan  tek İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü oldu.
MAMAK İLÇE MEM ERASMUS+ KA102 PROJESİ HİBE ALMAYA HAK KAZANDI

Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü liderliğinde hazırlanan Erasmus+ KA102 "Avrupa'da Erken Okuryazarlık Stajı" Projemiz hibe almaya hak kazandı. Projemizin konsorsiyum üyesi kurumları Cebeci MTAL, Üreğil MTAL ve Keçiören Kalaba MTAL 'dir.

Eğitim 2023 Vizyon Belgesi'nin Mesleki Eğitim ile ilgili hedefleri doğrultusunda hazırlanan projemiz; çocuk gelişimi ve eğitimi alanında öğrenim gören meslek lisesi öğrencilerimizin erken okuryazarlık öğretim stratejilerini ortak kurumlarımızda staj faaliyetleri ile tecrübe etmelerini sağlamayı, ayrıca staj faaliyetleri ile meslek lisesi öğrencilerimizin okul öncesi çocuklarda bilişsel, duyuşsal, sosyal, psikomotor, öz bakım becerilerini nasıl geliştirdiklerini deneyimlemeleri ve çocuk gelişimi ve eğitimi alanı öğrencilerimizin istihdam olanaklarını artırmaları amaçlandı.

52.446 Avro bütçeli projemizin staj faaliyetleri için 18 öğrencimiz, 6 refakatçi öğretmenimiz ile 21 gün Almanya, Hollanda ve Avusturya'da okul öncesi eğitim kurumlarında staj faaliyetlerinde bulunacaklardır.

Projemizin süresince desteğini esirgemeyen tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.