ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Bilim Yolculuğu-2" projesi ile TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programına yaptığı başvurusu kabul edilmiştir.

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Bilim Yolculuğu-2" projesi ile TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programına yaptığı başvurusu kabul edilmiştir. Projesi kabul edilen 53 kurumdan biri olan ilçemiz, Ankara'da 4007 alanında desteklenen tek kurum olmuştur.   Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Mamak Belediyesi ortaklığında başvuruya hazırlanan projemizde, 16 farklı üniversiteden akademisyen ve uzman; fizik, kimya, mühendislik, matematik, beslenme, sanat ve tasarım, okul öncesi, böcek bilimi coğrafya, kimya, biyoloji, felsefe, mimari, çevre, hukuk gibi birçok konuda 49 atölyede 50 etkinlik düzenleyeceklerdir.  Projemizde, Covid-19 sonrası dönemde, birçok faaliyeti online olarak sürdürmeye çalışan öğrencilerimizin sosyalleşmesini sağlamak, gerekli önlemler alınarak deney ve gözlem bilimsel bilgilerin kalıcılığını sağlamak, yaratıcılığı ön plana çıkarmak hedeflenmektedir. Projemizin başta ilçemiz olmak üzere ilimizdeki eğitim camiasına faydalı olmasını temenni ederiz.
Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

26-05-2021

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.