ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı...

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in

Bilmek ve öğrenmek, insanoğlunun özelliğidir. Tarihin bütün çağlarında öğretmenler, insanoğlunun bilmeye, öğrenmeye giden yollarında bir öncü, bir rehber olmuştur.

Öğretmenlik, fedakârlık ister, emek ister. Kendinden, özünden vermeyi gerektirir. Öğretmenlik mesleğini gönülden sevmeyen, kendini çocuklara ve insanlığa adamayan hiçbir kimse gerçek manada küçük kalplere dokunmanın tadına varamayacaktır. Bu anlamlı fedakârlık, yapılan işin kutsallığına olan inançtan gelmektedir. Öğretmenlerin çocuklara olan sevgisi, sabrı, hoşgörüsü de bu inançtan beslenmektedir.

Çok kıymetli öğretmen arkadaşlarım; Şeyh Edebali'nin dediği gibi yükümüz ağır, işimiz çetindir.

Sizlere emanet edilen yavrularımızı, millî, manevi, kültürel değerlerimiz doğrultusunda, memleketini ve milletini seven, çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, maziden aldığı güçle ışığını arayan birer fert olarak yetiştirmek; sizin şeref ve gururunuzdur. Yarının güçlü Türkiye'si, sizin kutsal emekleriniz üzerinde inşa edilecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, başarı, mutluluk ve sağlıklı bir ömür dilerim. Emekli öğretmenlerimize uzun, sağlıklı ömür diliyor; ebediyete uğurladığımız öğretmenlerimiz ve şehit öğretmenlerimizi de rahmetle yâd ediyorum.

Mustafa ÖZEL

Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürü 

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.