ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

Millî egemenliğine sarsılmaz bir inançla bağlı aziz milletimizin azmi, kararlığı ve gayreti ile 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 99. yaşını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

İstiklal ve istikbal mücadelesinde her türlü zorluğa, esarete karşı gücünü binlerce yıllık mazisinden alan aziz milletimiz, vatan müdafaası zorunlu olduğu her şart ve her koşulda kenetlenmeyi bilmiştir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde imkânsızı başarmamızın en büyük ispatıdır.

Bizler tarihsel hafızamızı, millî ve manevi değerlerimizi daima diri tutacak ve kararlılıkla geleceğe taşıyacağız. Birlik ve beraberliğimizin teminatı olan cumhuriyetten aldığımız güçle medeniyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız.

Şanlı mazimizden aldığımız güçle emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Bu topraklarda gölgesinde huzurlu ve güçlü olduğumuz al bayrağı ebediyetin göğünde daima dalgalandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlamak için şehit olan Şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; öğretmen, öğrencilerimizin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Mustafa ÖZEL

Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.