ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milletimizin tarih boyunca aldığı en büyük ve şanlı zaferinin 100. sene-i devriyesi kutlu ve daim olsun!
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milletimizin ve kahraman askerlerimizin şanlı mücadelesi ile kazanılan 30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıl dönümünü milletçe kutlamanın gurur ve sevincini yaşıyoruz.

Başkomutanlık Meydan Muharebesinde; Türk Ordusu kadın, çocuk, yaşlı demeden milletçe tek yürek olup imkansızlıklar içinde bir varoluş destanı yazmıştır. Kurtuluş mücadelemiz, 30 Ağustos 1922'de nihayete ermiş ve tarihin altın sayfalarında gururla yerini almıştır.

"Bir millet savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür." sözünden yola çıkarak, biz eğitimciler olarak bilimin ışığında, millî ve manevi değerlerine bağlı, vatanına, milletine, insanlığa faydalı nesiller yetiştirme hedefindeyiz. Vatanımızı yüceltmek, yükseltmek için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugün de değerlerimizden asla ödün vermeden "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında milletçe birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zaferi'nin elde edilmesinde emeği geçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Millî Mücadele kahramanlarımız başta olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. 

30 Ağustos Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun!

Mustafa ÖZEL

Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.