ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL'in Öğretmenler Günü Mesajı
İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kültürün ve medeniyetin temelini eğitim öğretim oluşturur ve onun uygulayıcısı da öğretmendir.

Kimi zaman bir dağ köyünde öğrencileri gelmeden sınıfta soba yakan; odunla kömürle sınıfı, gözüyle gülüşüyle yürekleri ısıtandır öğretmen.

Kimi zaman elinde fırçası sınıfın, okulun duvarlarını boyayan bir müdür olarak karşımıza çıkıyor, o da öğretmen...

Kimi zaman okul okul dolaşıp eksikleri yerinde tespit eden, eğitim öğretim devam ederken sorunları anında çözen, okul tatil olduğunda da bütün yaz bir sonraki senenin hazırlığını yapan; bayrağın dalgalandığı küçük ya da büyük, merkezi ya da sınırda bir ilçenin veya ilin müdürü. O da öğretmen...

Kimi zaman da sorumluluğu çok daha büyük, bütün ülkenin millî eğitimine fayda sağlamak için gece gündüz demeden, çoğu zaman evinden ailesinden uzakta masa başında ya da sahada, evine girdiğinde bütün ülkenin çocuklarına ayırdığı vakitten geriye kalan güçle belki de sadece "iyi geceler" diyebilecek kadar zamanı olan bir bakan!
Elbette o da bir "öğretmen" ...

Öğretmenlik mesleğinin her kademesinin fedakârlık gerektirdiğini bilen bir topluluğun üyesiyiz ve bugün hep birlikte "öğretmen" olmanın gururunu yaşıyoruz.

Sahile vuran deniz yıldızlarını okyanusa atan gencin yaptığı gibi şehirde ya da köyde, merkezde ya da taşrada bir öğrenci için dahi bir fark yaratabiliyorsak hayatlarda, ne mutlu bize...

Öğretmen olmanın gururunu yaşadığımız bu günde, başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, mesleğini yapmak uğruna canlarını feda eden şehit öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Göreve yeni başlayanlara aramıza hoş geldiniz derken, bu saygın meslekten emekli olmuş öğretmenlerimize kadar her kademede her rolde "İYİ Kİ ÖĞRETMENİM" diyen tüm değerli meslektaşlarımın Öğretmenler Gününü kutluyor; sağlıkla, başarıyla, huzurla nicelerinin nasip olmasını diliyorum. 

Mustafa ÖZEL

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.