ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün Yarıyıl Tatil Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz  Mustafa ÖZEL'in Yarıyıl Tatil Mesajı
İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün Yarıyıl Tatil Mesajı

2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönemi 17.01.2020 Cuma günü sona eriyor.
Dönem boyunca yapmış oldukları özverili çalışmalarından dolayı tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum. Yoğun bir çalışma dönemini geride bırakarak kısa bir dinlenme molası verecek olan öğrenci ve öğretmenlerimizin ikinci döneme aynı azimle tekrar başlayacaklarına inanıyorum.

Sevgili Öğrenciler,
Geçirdiğiniz dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimi olarak karne almaya hazırlanıyorsunuz. Bu tatil kendinizi değerlendirip eğer varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bir sonraki dönem için tedbir almanız adına bir imkân olacak.
Başarı, durağan bir kavram değildir. Başarısız olmak zordur ancak başarmaya çalışmamış olmak daha da zordur. "Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin." Sizlere tatilde oturup ders çalışın demeyeceğim ancak ikinci dönemde dersi dikkatle dinlemeniz için söz vermenizi isteyeceğim. Biz sizin başarabileceğinize yürekten inanıyoruz, kendinize güvenirseniz siz de başardığınızı görecek, başarının tadını alınca bırakmak istemeyeceksiniz. Unutmayın, sizi karnenizin iyi olmasından dolayı değil, sizi siz olduğunuz için seviyorum.
Kitap okumak yaşamınızın önemli bir parçası olmalıdır. Millî ve manevi değerlerimizi yaşayıp yaşatarak, kitap okumakla, bilimin izinde araştırmakla, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle geliştireceğiniz başarılarınız, kendiniz için yapacağınız en büyük yatırımdır. Sizlerin başarısı bizim de mutluluk ve gurur kaynağımız olacaktır. Geleceğimizin ve aydınlık yarınlarımızın, sizlerin üstün başarılarıyla süsleneceğine inanıyor, sizlere güveniyorum.

Değerli Meslektaşlarım,
Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir gönül mesleğidir. Ülkemizin geleceğine şekil verenlersiniz. Emeğiniz, sabrınız, sevginiz ve vazgeçmeden çalışma isteğiniz, öğrencilerimizin gözlerine ışık oluşunuz en büyük takdiri hak ediyor. Sorumluluğunuz büyük ve sizler bu sorumluluğun bilincinde çalışmalarınızı sürdürürken her daim yanınızdayız. Yarıyıl tatilinde sevdiklerinizle birlikte dinlenmeyi hak ettiğinize şüphem yok.
Sevgi, ilgi, sabır ve başarı yüklediğiniz yüreğinizin ikinci dönemde de heyecanla atmasını diliyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,
Çok şükür ki sağlıkla kavuştuğumuz karne gününde en büyük görev sizlere düşüyor. Bir cümlenizle çocuğunuzun özgüvenini yıkabilir ya da tam tersi kendisine inanmasını sağlayarak onu yüreklendirebilirsiniz. Karnesi iyi de olsa zayıf notları da olsa her şeyden önce önemli olan çocuğunuzun sağlığı, neşesi. Mutlak bir gerçek var ki aile desteğini yanında hisseden her çocuk eninde sonunda başarılı olacaktır. Kendi üst sınırını zorlayacak güveni çocuğunuza vereceğinize inanıyorum. Karnelerini değerlendirirken çocuklarımızın kişilik gelişimini olumsuz etkileyebilecek tavır ve ifadelerden kaçınmalısınız. Çocuğunuzu akranlarıyla, kardeşleriyle, akrabalarıyla, komşu çocuğuyla asla ama asla karşılaştırmayın. Yarıyıl tatilinde, çocuğunuzla birlikte nitelikli zaman geçirecek fırsatlar oluşturun. Çocuklarınıza göstereceğiniz yakın ilgi, destek ve güvenin, ardından başarıyı getirdiğini göreceksiniz. Okul aile işbirliğinde çocuklarımızın çok daha büyük başarılarına sizlerle birlikte tanıklık edeceğimize yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrenci ve öğretmenlerimize, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor; 3 Şubat 2020 Pazartesi günü tekrar eğitim öğretime sağlıklı bir şekilde dönmeyi temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                             Mustafa ÖZEL

                                                                                                                                                                            İlçe Millî Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.