ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesi Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesi Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesi Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

Eğitime ve öğrenciye yapılan yatırımın ülkemizin hatta dünyanın geleceğine katkı sağladığı bilinciyle 2019-2020 Eğitim Öğretim yılına başladık ve 1. Dönemi sorunsuz bir şekilde okul ortamında tamamladık. Ancak Koronavirüsün (Covid19) dünyaya yayılarak pandemiye dönüşmesi ve ülkemizde ilk vakanın görülmesiyle birlikte virüsün yayılmasını kısıtlamak için tüm kademelerdeki okulların kapatılması kararı alındı.

Çocukların eğitimden uzak kalmaması için öğretmenlerin ve öğrencilerin etkileşim hâlinde olmalarına ve birlikte çalışabilmelerine imkân sunan TRT EBA TV programları, çeşitli e-öğrenme platformları veya sosyal medya platformları aracılığıyla dersler uzaktan eğitimler şeklinde sürdürüldü.

Gerek yüz yüze eğitimin olduğu dönemlerde gerekse uzaktan eğitim sürecinde Milli Eğitim Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu ışığında 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı boyunca öğrencilerimizin bilişsel, fiziksel ve ruhsal olarak gelişmelerini, topluma ve ülkemize faydalı bireyler olmalarını sağlayabilmek için müdürlüğümüz, yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz olarak özveri ile çalıştık.

Sevgili Öğrenciler,

İkinci dönem sizlerden uzak kaldık ve sizleri çok özledik. Umarım ülke olarak bu salgını bir an önce atlatır, okullar açıldığı zaman sizlere kavuşuruz. Tatil boyunca oyun oynamanız, gezmeniz hakkınız ancak sosyal mesafe kurallarına uymanız ve maske takmanız gerektiğini unutmayınız. Hepinize iyi tatiller ve sağlıklı günler diliyorum.

Saygıdeğer Veliler,

Eğitimin dijital ortamda yapılmasıyla birlikte sizlere çok önemli roller düştü. Sizler, uzaktan eğitim sürecinde okulu ev ortamına taşıdınız, öğretmenlerin evlerdeki yüzü, gözü ve kulağı oldunuz. Öğrencilerimize evinizin her köşesinde etkili öğrenme ortamının sağlanması ve gerekli olan materyallerin hazırlanması hususunda elinizden geleni sonuna kadar yaptınız. Çocukları evde verimli ve aktif vakit geçirmeye yönlendirdiniz. Hem psikolojik hem de akademik olarak bu sürecin en iyi şekilde atlatılması için özveri ile çalıştınız. Hepinizi tebrik ediyor, saygılar sunuyorum.

Değerli Öğretmenlerim,

Yüz yüze ve online olarak yapmış olduğunuz bütün çalışmalar ilçemize farklı başarılar getirmiş, hedeflediğimiz yerlere yaklaşmamızı sağlamıştır. Gerek müdürlüğümüz tarafından hazırlanan projeleri gerçekleştirmeniz gerekse bireysel projeler üreterek eğitime destek verdiğiniz ve farklı bakış açısı sunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Gelecek yılda hep birlikte, sağlıklı ve mutlu bir şekilde güzel çalışmalara imza atacağımızı, Mamak'ı  daha iyi yerlere ulaştıracağımızı umut ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

Mustafa ÖZEL

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.