ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL' in 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL' in 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

     Tarihi zaferlerle dolu kahraman milletimizin iftihar nişanelerinden biri olan,Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran ve Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan, 30 Ağustos Zaferi,milli değerlerini ve birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınmayacağının tarihsel ispatıdır.

    Milletimizin hürriyet ve bağımsızlık yolundaki inancını, iradesini ve kararlılığını tüm dünyaya gösterdiği bu zafer, cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun en önemli aşamalarındandır.

    Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığına kastedenlere karşı, birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir direnç göstererek mücadele eden milletimiz, 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan yeni bir kahramanlık destani yazmıştır.

   Bu destan, son derece önemli bir askeri başarının yanı sıra milletimizin sarsılmaz azminin,sahip olduğu üstün iradenin, vatan  ve millet sevgisinin, güçlü birlik ve beraberliğinin sonucunda kazandığı şanlı bir mücadelenin unutulmaz sembolüdür.

   Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan necip milletimizin, tarih boyunca yüce değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenmenin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğine yürekten inanıyorum.

   Bu duygu ve düşüncelerle; ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan büyük Taarruz'un 97. yıldönümünde, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını gururla kutlar, başta Taarruz'un baş komutanı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mukaddes kanlarıyla aziz toprakları bizlere vatan kılan kahraman şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Aziz ruhları şad olsun.

 

Mustafa ÖZEL

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.