ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL' in " İlköğretim Haftası " Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL, " İlköğretim Haftası " münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL' in

  Aziz Milletimizin geleceğini emanet edeceğimiz sevgili yavrularımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının heyecanı ve coşkusu içinde, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının; devletimiz milletimiz ve eğitim camiamız için hayırlı olmasını diliyor, evlatlarımıza sağlık, mutluluk, yeni ümitler ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.

 

 Bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar yol almak isterse; eğitime o kadar önem vermek durumundadır. Başöğretmen Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir ulusu, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır; ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır." sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir.

 

 Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Ülke olarak ortak gayemiz; çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize bağlı, ahlaki değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen ve geleceğe her yönüyle donatılmış nesiller yetiştirebilmektir.

 

 Biliyoruz ki; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için en güçlü ve etkili kaynak eğitimdir, eğitimcidir. Bu bilinç ve hassasiyet içerisinde sarsılmaz bir azim, değişmez bir kararlılık isteyen ilim, irfan yolculuğu yediden yetmişe tüm milletimizin müşterek gayesi ve mücadelesidir.

 

Değerli anne-babalar;

 Çocuklarınızın her birini emanet kabul edip yuva sayacakları bu okullarda, her birini bilgiyle, doğrulukla, inançla ve en önemlisi sevgiyle bağrımıza basacağımızdan hiçbir kuşkunuz olmasın.

  

Ülkemizin yarınlarını hazırlayan, Değerli Yönetici ve Öğretmenlerimiz ;

 

  Sizler eğitim ve öğretimin ayrılmaz yapı taşları, nice başarıların mimarlarısınız. En değerli varlığımız olan çocuklarımızın büyük bir güven duygusuyla fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şekilde yetiştirme azim ve gayretinde olacağız. Çocuklarımızı yetiştirme sorumluluğumuzun çok büyük ve anlamlı olduğunu biliyoruz. 

 

  Taşıdığınız ağır sorumluluğun bilinciyle kendinizi çok iyi yetiştirmeli, gelişen teknolojiyle birlikte değişen zamana ve hızla ilerleyen bilgi akışına iyi adapte olmalısınız. Ancak bu şekilde, hazırlayacağınız irfan ordusu; ülkemizin, çağdaş uygarlık seviyesinin en tepesindeki hak ettiği yerini alacaktır. Unutmamalıyız ki, öğretmenlik fedakârlık ister, sevgi ister.

 

  Çocuklarımızın ve gençlerimizin yüreğine ve ruhuna dokunarak, devletimizin 2023-2071 hedefleri doğrultusunda, çağın gereklerine uygun bir biçimde yetişmelerini sağlayacağınıza ve eğitim-öğretimin kalitesini artırmak adına fedakârca çalışacağınıza inancım tamdır. Hiç şüphesiz yeni nesil sizlerin elinde şekillenecek ve sizlerin eseri olacaktır.

 

  Bu duygu ve düşüncelerle, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize ve eğitim camiamıza yeni umutlar getirmesi temennisiyle "İlköğretim Haftası"nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza ve velilerimize başarılar getirmesini diliyorum.

 

 

 

                                           Mustafa ÖZEL

                                              Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.