ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Rahmi GÜNEY´DEN 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Rahmi GÜNEY´DEN 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bizler esaret zincirlerini bağımsızlık ve iman ateşiyle eritmiş,  özgürlüğünü canı pahasına elde etmiş şanlı bir milletin evlatlarıyız. Milletimiz,yaşadığı zorlu süreçlerde dahi demokrasi yolunu seçmiş ve tüm dünyaya örnek olmuştur. Bugün milli birlik ve beraberliğimizin en önemli dayanağı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yılıdır.

Bu vesile ile meclisimizin ilk başkanı ve Kurtuluş Savaşımızın Komutanı Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, eli kanlı terör örgütleri karşısında kahramanca çarpışarak şehit düşen asker ve polislerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 

Günümüzde ülkemizde ve orta doğuda yaşanan terör olaylarında, tarihi derinliğin önemini bilmeliyiz. Tarih geçmişte yaşanmış olaylar silsilesidir. Bizler geçmişte yaşananlardan ders almalıyız, çünkü; büyük ve önemli bir coğrafya üzerinde yaşamamız ülkemiz üzerinde çeşitli oyunlar oynanmasını kaçınılmaz kılmaktadır. 

Değil mi ki Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, doğumuz-batımız; Türkümüz, Kürdümüz, Lazımız, Çerkezimiz omuz omuza verdik. Bilsinler ki bundan sonra da vereceğiz. Bu birliği bozmaya kalkışan herkes, dün olduğu gibi bugün de polis asker ve sivil olmak üzere tüm vatan evlatlarını karşısında bulacaktır. 

Bizler şanslı bir coğrafyanın insanlarıyız. Hem yetiştiğimiz kültür hem de inandığımız dinimiz bize yaratılan her şeye saygı duymayı öğretirken çocukları çok özel bir yere koymaktadır. 

Yeryüzünde hiçbir ülke yoktur ki kendi çocuklarına ve dünya çocuklarına bayram hediye etmiş olsun. Bugün dünya çocuklarıyla beraber kutladığımız bu bayram günü kutlu olsun, mutlu olsun.

 

Sevgili Çocuklarım ;

Sizler, büyüklere Yüce Allah´ın bir nimeti ve ihsanısınız. Sizler bizim yarınlarımızın teminatı,geleceğimize inançla bakan gözlerimizsiniz. Bizler dünyada çocuklara bayram armağan edilmiş ayrıcalıklı bir ülkenin vatandaşları olarak, siz çocuklarımıza hak ettikleri imkanları sunmakla mükellefiz.

 

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, tüm çocuklarımızın eşit şartlarda eğitim almaları, sosyal ve sportif faaliyetlerde desteklenmeleri, sağlıklı koşullarda büyümeleri için her zaman elimizden gelenden daha fazlasını yapmaya ve sınırları zorlamaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki bugün onlar için yaptığımız her şey yarın çığ gibi büyüyecek ve ülkemize yatırım olarak geri dönecektir. 

Çocuklarınızın eğitiminden, donanımlı bireyler olarak yetişmesinden, hem aileler, hem eğitimci olarak bizler, hem de  toplum olarak hepimiz sorumluyuz.

Peygamber Efendimizin ifade buyurdukları gibi "Çocuklarınızı iyi eğitin ki yüce Allah sizleri affetsin." hadis-i şerifi bizim bu yolda rehberimiz ve ışığımız olsun.

 

Ülkemizde ve tüm dünyadaki küçük hanımefendi ve beyefendilerin bayramını kutluyor hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.