ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAMAK BİLİM MERKEZİ

İlçemizde Mamak Belediyemiz tarafından TÜBİTAK desteğiyle kurulacak olan "BİLİM MERKEZİ" için; İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL ve Mamak Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sn.Cengiz KESKİN'in katılımlarıyla İlçemiz Okullarını temsilen katılım sağlayan Okul Müdürlerimiz ile istişare toplantısı yapıldı.    
MAMAK BİLİM MERKEZİ

Kurulması planlanan Bilim Merkezinde farklı yaş grupları ve farklı birikime sahip bireyleri bilimle buluşturarak; bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır, ulaşılır bir hale getirmeyi, bilim ve teknolojinin önemini toplum gözünde artırmayı amaçlanmaktadır. Deneysel ve uygulamalı etkinlikler ile ziyaretçilerini denemeye ve keşfetmeye teşvik etmesi hedeflenmektedir. 

 

Toplantıda okul dışı eğitim ortamı olan "Bilim Merkezi" için olması gerekenler üzerine ilçemizde bulunan tüm kıymetli eğitimcilerimizin görüş ve önerilerine dijital ortamda düzenlenen formlar ile başvurulması kararı alınmıştır. 

 

Bilim organize edilmiş bilgi, bilgiler de organize edilmiş hayattır. El ele verdik çocuklarımızı bilimle hayata hazırlıyoruz...

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.