ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAMAK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAHMİ GÜNEY’İN BAŞKANLIĞINDA, MAMAK BİLİM VE EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ’NİN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

MAMAK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAHMİ GÜNEY’İN BAŞKANLIĞINDA, MAMAK BİLİM VE EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ’NİN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

       Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Rahmi GÜNEY’ in başkanlığında, her hafta Cuma günü rutin olarak yapılan toplantıya, Mamak Bilim ve Eğitim Uygulama Merkezi’nden Sorumlu Şube Müdürü Adem ÖZTÜRK ile Merkezde görev alan ulusal ve uluslararası proje birimleri katıldı. Toplantıda, birimlerin haftalık olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar ayrı ayrı ele alınarak değerlendirildi. 

 

 Ulusal Projeler kapsamında;  


      ‘TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI’ nın çağrısının açıklandığı ve konuyla ilgili gerekli yazışmaların okullar ile yapılarak, toplantının 05.12.2016 tarihinde 56 proje yürütücüsünün katılımıyla gerçekleştiği aktarıldı. Ayrıca bu dönemde yapılan değişiklikler ile bunlara yönelik alınabilecek önlemler konusunda fikir birliğine varıldı. 


      ‘Mamak’ta Bilim Yolculuğu’ Projesinde, farklı okul ve yaş grubundan toplamda 493 öğrencimizin, proje kapsamındaki müze ve üniversitedeki atölye çalışmalarından faydalandığı, 3000 öğrencinin ise planlamasının yapıldığı belirtildi. Bu projenin tanıtımına yönelik tasarlanan örnek afiş ile ilgili görüş birliğine varılarak 250 adet bastırılmasına ve ayrıca projenin farklı kurumlara sunulması gerekliliği nedeniyle bir sunum slaytı hazırlanmasına karar verildi.  


       TÜBİTAK 4007 ‘Bilim Şenliği Destekleme Programı’ nın çağrısının açıklandığı, buna yönelik hazırlık çalışmalarının ve atölye belirleme görüşmelerinin tamamlanarak, rapor yazma aşamasına gelindiği açıklandı. 


       ‘Mamak Bilim Uygulama Merkezi’ Projesi için Üniversitelerle görüşmelerin devam ettiği, atölye ve eğitim çalışmalarının planlandığı belirtildi. Projenin bütçelendirmesinin yapılması ve proje raporunun yazılması hususunda karar alındı. 


       Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü ‘Okul Gelişim Modeli Projesi ‘ kapsamında ilçemizde bulunan 184 kuruma ait 680 adet eğitim hedefinin girilmiş olduğu, hedefler girilmeden önce İl AR-GE ekibiyle birlikte kurum müdürlerine eğitimler verildiği, hedef düzeltme işlemleri sırasında okullara hedef kriterlerinde destek olunduğu,  Okul gelişim projesi için 26 okul kurum müdür ve müdür yardımcılarından oluşan komisyon ekibiyle 2 Aralık Cuma günü Şube Müdürü Adem ÖZTÜRK başkanlığında Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde toplantı yapıldığı, okul görevlendirmelerinin paylaşıldığı, 12 Aralık Pazartesi gününden itibaren komisyon üyeleriyle birlikte okul ziyaretlerine başlanarak hedeflerin izleme-değerlendirme sürecine girileceği belirtildi. 


       ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ Projesi için okul temsilcilerine bilgilendirme toplantıları yapıldığı, başvurmayı planlayan okullara proje kriterleri ile ilgili bilgiler verildiği, süreçte başvurmayı planlayan okul ve öğretmenlerle görüşmelerin yapılmaya devam edildiği ifade edildi.


       Okul Öncesinde Eğitim bilim etkinlikleri uygulama merkezleri için, Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile uygulamanın yapılacağı okulların ziyaret edildiği, kurum müdür ve müdür yardımcılarıyla planlama toplantıları yapıldığı ve çalışmaların devam edeceği açıklandı. 


       İlçemiz ve Ankara ili bazında ortaokulların TEOG sonuç analizlerinin çıkarıldığı, bu analizler üzerinden okulların gelişimlerinin daha iyi takip edileceği ve bununla ilgili daha detaylı bir rapor ve sunum hazırlanacağı belirtildi. 
  
 Uluslararası Projeler kapsamında ise; 
  
       Gelişen eğitim yöntemlerinden biri olan STEM ile ilgili kurulması planlanan laboratuar çalışmalarına devam edildiği ve bununla ilgili olarak, mevcut STEM lablarının incelendiği bilgisi aktarıldı. Aynı zamanda mevcut kaynaklarla en iyi koşullarda bir laboratuarın nasıl kurulabileceği tartışıldı. 
  
       Birimler tarafından yapılan çalışmaları takdir ettiğini ve devamını dilediğini belirten Sayın Rahmi GÜNEY’in, bir sonraki hafta yapılacak çalışmaların planlamasını dinlemesinden sonra toplantı iyi dilek temennileri ile sonlandırıldı.  
    

 

 

 

11-12-201611-12-201611-12-201611-12-201611-12-2016

Şafaktepe Mah. 125 cad. No 5 Şafaktepe İlkokulu Yanı Mamak / ANKARA - 0312 3191823

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.