ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

"Ya İstiklal, Ya Ölüm" parolasıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 103.yıl dönümünü büyük bir sevinç ve kıvançla kutluyoruz. Zulme boyun eğmeyen, esareti kabul etmeyen Aziz Milletimizin bağımsızlık mücadelesinin ilk adımı 19 Mayıs 1919'da, Samsun'da atılmış ve yakılan bağımsızlık meşalesi kısa zamanda tüm Vatanımıza yayılmıştır.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs'ın, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması ise geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs ruhunu özümsemelerine ve bu ruha sahip çıkmalarına vesile olması bakımından son derece önemlidir. Zira 19 Mayıs ruhu, milletimizin en büyük varlığı, en büyük sermayesidir. Birlikte yürümenin, zorluklara hep beraber karşı durmanın, azimle, inançla, kararlılıkla mücadele etmenin anlamı, bu ruhta gizlidir.

Bu anlamlı günde verdiği bağımsızlık mücadelesiyle birçok millete örnek teşkil eden bir ulusun üyesi olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyor; birlik ve beraberlik içinde nice 19 Mayıs'lar yaşamayı diliyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Mustafa ÖZEL

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü

18-05-2022

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.