ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Kutlama Mesajı:

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa ÖZEL'in

Geleceğimiz, umudumuz sevgili çocuklarımız;

       Her ulusun tarihinde, etkisi asırlarca devam eden dönüm noktaları vardır. Bizim de şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri 23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk Halkının egemenliğini ilân ettiği gündür. O günden bugüne tam 102 yılı geride bırakmış bulunmaktayız.

       Gazi Mustafa Kemal Atatürk; istiklâlimiz için büyük önem taşıyan bu günü, istikbâlimizin sembolü olan siz çocuklara bir bayram olarak armağan etmiştir. Böylece şanlı tarihimiz ile daima umut vadeden geleceğimiz arasında, sonsuza dek uzanan bir bağ kurulmuştur. Bu eşsiz bayram, kahraman bir milletin çocuklarına duyduğu güvenin ve inancın simgesidir.

       Siz çocuklar insanlığın ortak umudu, hazinesisiniz. Unutmayın ki milletimizin ufku sizlerle açılacak, Ülkemizin geleceği sizlerin omuzlarında yükselecektir. Geleceğimizin güvencesi sizsiniz. Sizlerden beklentimiz bu armağanın değerini bilip çok çalışmanızdır. Bu yolda biz yetişkinlerin en büyük görevi de sizlere daima rehberlik etmektir.

       Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık ve egemenliğimizin kazanılmasında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onunla birlikte ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi ve tüm milli mücadele kahramanlarını sevgi, saygı ve rahmetle anıyor; siz sevgili çocuklarımızın ve tüm Dünya çocuklarının "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" nı yürekten kutluyorum.

 

Mustafa ÖZEL

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.