ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" Tanıtım ProgramıMillî Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin:

"Eğitim öğretim süremiz OECD ülkelerinden daha kısa olmasına rağmen bizim mevcut müfredatımız, yani kazanım sayımız OECD ülkelerinin 2 katı düzeyinde. Bu nedenle bazı konuları ön lisans ya da lisans programlarına aktarmak durumundayız. Bu gerekçelerden ötürü programlarımızı sadeleştirmiş olduk."

 

"Yeni müfredatımızın odak noktasına Türkçenin güzel, açık ve sarih bir şekilde verilmesini merkeze yerleştirdik. Kendini doğru ifade edebilen gençlerimizin ve çocuklarımızın ailesiyle ve toplumla daha rahat iletişim kuracakları varsayımdan hareketle yeni müfredatımızı yapılandırdık."

 

"Çocuklarımızın Türkçe ve yabancı dil ile ilgili yeterliliklerini sadece test sınavlarıyla ölçerek değil; okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini hem geliştiren hem de ölçen bir anlayışı benimsedik."

 

"Çocuklarımızın, kadim geçmişimizden güç alarak geleceğe yön veren bir vizyonla yetiştirmek ve gelecek yüzyılı Türkiye Yüzyılı yapacak şekilde çağın ihtiyaçlarına uygun becerilerle donatmak için bütün öğretmen arkadaşlarımızla beraber bu süreci canla başla yürüteceğimizi öğretmen arkadaşlarımız adına taahhüt ediyorum."

 

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.