ANKARA MAMAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VETFest projesinin Türkçe web sitesi Yayında!

VETFest projesinin Türkçe web sitesi açıldı.
VETFest projesinin Türkçe web sitesi Yayında!

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortağı olduğu proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için siteyi ziyaret ediniz. https://vetfestproject.eu/tr

 

*VETFest Projesi Hakkında*

Mesleki Eğitim (VET) sektörü süreç boyunca çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır: Mesleki Eğitim kurumlarının arasındaki ekip çalışması ve örnek uygulama değişimlerinin sınırlılığı, Mesleki Eğitim mezuniyetinin  diğer eğitim yollarıyla karşılaştırıldığında daha düşük statüde tanınması, Mesleki Eğitim kurumlarının, eğiticilerinin ve kursiyerlerinin globalleşme eksikliği,  Mesleki Eğitim ve Öğretim için Avrupa Kalite Güvencesi Referans Çerçevesi (EQAVET) gibi Mesleki Eğitim kurumlarının kalite izleme mekanizmalarının uygulamasındaki zorluklar, eğitmenlerin bilgilerinin güncel olmaması v.s. VETFest, amacı Mesleki Eğitimin karşılaşmış olduğu zorluklara çözümler üretmek olan, Avrupa Komisyonu Erasmus+ Programı kapsamında desteklenen bir projedir. Proje yerel mesleki eğitim ağlarını, bir ağa bağlı ya da bağlı olmayan farklı profillere sahip mesleki eğitim sağlayıcılarını, bir ulusal girişimci derneğini ve odak noktası ağa bağlı işletmeler olan bir kurumları bir araya getirmektedir. Proje ağı içerisinde iyi uygulamaların değişimine yönelik ana mekanizma 12VETFest Proje Planı olacaktır. Hazırlanacak mesleki eğitime ait 12 iyi uygulama okullar tarafından eğitim yılı boyunca yürütülecektir. Bu planlar sadece mesleki eğitimin kalitesinin artması ile sınırlı kalmayacak, aynı zamanda öğrenenler ve dış paydaşlar üzerindeki etkileri de artıracaktır.

Şafaktepe Mah. 125 Cad. No 5 Mamak / ANKARA - 0312 319 1823, Ek Bina 0312 362 3372

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.